Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı EKİTAP tanıtımı:

Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı
“Büyük Güç Büyük Sorumluluklar Getirir.” Doğru. Ama bu sözün daha iyi bir akış açısı var, ve hakkaten derin bir bakış açısı. Tek yapmanız gereken sözlerin yerini değiştirmek: “Büyük sorumluluklar büyük güç getirir.” “Her şeyi iyi tarafından görmek” benzer biçimde bir şey iyi benzer biçimde görünse de, gerçek şu ki yaşam kimi zaman berbattır ve yapabileceğiniz en sağlıklı şey de bunu kabul etmektir. Negatif duyguları inkâr etmek daha derin ve daha uzun ömürlü negatif duygulara ve duygusal bozukluğa niçin olur. Sürekli pozitif yönde olmak yaşamın problemlerı için geçerli bir çözüm değil, bir inkâr biçimidir. Doğru değerleri seçerseniz, bu sorunlar size zindelik, kuvvet ve şevk verir. Dedemin süreına dönersek, kendini çok kötü hissettiğinde şöyle düşünürdü, “Bugün iğrenç bir günümdeyim. Ama n’apalım hayat bu şekilde, ben samanları havalandırmaya devam etmeliyim.” ama ya şimdi? Şimdi beş dakikalığına bile kendinizi çok kötü hissetseniz son aşama mutlu ve mükemmel hayatları varmış gibi sunan insanoğluın 350 fotoğrafıyla bombardıman ediliyorsunuz, bu durumda hatanın sizde olduğunu hissetmemeniz imkânsız kuşkusuz.

Değmeyecek şeyleri kafaya takmamak çok önemlidir. Dünyayı kurtaracak olan şey budur. Dünyanın kimi zaman çok kötü olduğunu ama bunun da naturel bulunduğunu kabul ederek yaşamak gerek. Çünkü her zaman böyleydi ve her süre da böyle olacak. Toplumsal medyada her gün milyonlarca kere paylaşılan “iyi mi Mutlu Olunur” biçimı saçmalıklarda yanlış olan ve kimsenin fark etmediği şey şudur: Daha pozitif yönde bir deneyimi arzu etmenin kendisi negatif bir deneyimdir. Ve de tam tersine, insanın negatif deneyimini kabul etmesinin kendisi pozitif bir deneyimdir. Pokerde elinde korkunç kağıtlar olan biri çok güzel eli olan birini yenebilir. Elbet eli güzel olanın kazanma ihtimali daha büyüktür, fakat sonucunda kazanan her oyuncunun oyun süresinde yaptığı seçimlerle belirlenir. Hayatı da aynı şekilde görüyorum. Hepimize dağıtılmış bir el var. Bazılarının eli daha iyi. Sadece kağıtlara bakarak iğrenç durumda olduğumuzu söylemek kolaysa da, gerçek oyun o kağıtlarla yapacağımız seçimlere, almaya karar verdiğimiz risklere ve birlikte yaşamayı seçtiğimiz neticelara bağlıdır. İçinde bulundukları duruma bakılırsa sürekli en iyi seçimleri yapanlar tıpkı pokerde olduğu şeklinde hayatta da öne çıkarlar ve illa da eline en iyi kağıtlar gelmiş olmaları gerekmez.

(Tanıtım Bülteninden)

 

TELİF HAKKI: Herhangi bir telif hakkı durumunda sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmeyecektir. Telif Hakkı bulunulması durumunda bizimle iletişime geçildiği taktirde içerik 24 saat içerisinde kalıcı olarak sitemizden silinir.

Değerli takipçimiz sizde sitemize üye olarak. İçerik paylaşabilir. Dökümanlarınızı Yayınlayabilirsiniz. Sınavınızda kitapindir.online ailesi olarak başarılar dileriz.

[vurgu color=”#e5624e”]EMEĞİMİZE SAYGI İÇİN SOSYAL MEDYA HESAPLARINIZDAN PAYLAŞINIZ.[/vurgu]

[vurgu color=”#55b4fc”]YORUM YAPMAYI UNUTMAYINIZ. HER GÖRÜŞÜNÜZ  ÇOK DEĞERLİDİR.[/vurgu]