Meral Kutluğ İlsever – Yaşlı Cadının Mutfağından ekitap tek link ile hızlı indirin.

YAZAR: Meral Kutluğ İlsever

Kitap Açıklaması

Duygu ile düşünceyi, duyarlılık ile bilinci birbirine eş kılıp örgüleyen, şiirsel bir dilden akarken şaşırtıcı sahnelere bağlanıp çoğalıveren dik başlı, asi öyküler. Aynı zamanda tüm öykülerin fonunda naif bir yüreğin imgelemin renkleri arasından atışını duyuran ve o yüreğin sıcaklığını okuruyla paylaşan öyküler.

Kitaptaki her öyküde özgür bir ruhun bayrağını sonuna kadar dik tutan bir kadın öykü kahramanı var. Aileden, toplumdan ve kimi koşulların dayatmasından kaynaklanan ve kendisinin özgürce gelişimini ve varoluşunu kısıtlayan her ne varsa tümüne direnen, pahası ne olursa olsun bedelini tereddütsüz ödeyerek tüm kısıtları parçalayan ve her seferinde başını dik tutmayı başaran kadınlar..

Her öykü, ölüme bağlanıyor. Ama her öykü aynı zamanda ölümle bir hesaplaşma. Bu yüzleşme ölümü sıradanlaştırıyor ve onu yaşama sevincimiz ve özgürce var olma coşkumuz karşısında acizleştiriyor. Yazar ölüm ürküntüsünü bir yaşama direncine, kendi kararlarını üstlenmeye ve umudu aşan bir gelecek azmine sessizce dönüştürmeyi başarıyor.

Meral Kutluğ İlsever’in öyküleri, günümüzün acımasız, mekanikleşmiş ve kaotik yaşama biçimi karşısında daralan ve çıkış yolu arayan insana incelik ve sevgiyle omzunda yer açıyor, “başarabilirsin” diyor.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Kitaba dair, pdf ve epub hazırlık aşamasındadır. Hazırlandığında yüklenecektir. Sitemize eklendiğinde bildirim almak istiyorsanız aşağıda yorum yapınız.