Kitap Açıklaması

Jozef, hayatını bir terzi olarak devam ettiriyor. Hayal gücünü kullanarak ilk önce müşterilerine bakıyor. Sonra onlar için hayal kuruyor ve dikmeye başlıyor.  Kırt kırt, tıkır tıkır, pof pof! Ortaya öyle güzel giysiler çıkıyordu ki… Derken sonunda Jozef kendisi için de bir hayal kurdu ve hayali rengârenk bir paltoya dönüştü. Peki paltosu eskidiğinde Jozef ondan nasıl vazgeçecekti? Yoksa başka bir seçeneği de var mıydı?

Masal anlatıcısı Judith Malika Liberman ilk kez çocuklar için yazdı! Dünya masallarını yeniden yorumlayan Liberman, “Şarkılı Masallar” serisinin bu ilk kitabında okurlarına hayal kurmak, yaratıcılık, kimlik edinmek, ileri dönüşüm ve vazgeçmemek üzerine rengârenk bir masal anlatıyor. Üstelik bu çok katmanlı masal, ritmik şarkılarla da zenginleşiyor. Önce Hayal’i Judith Malika Liberman’ın anlatımı ve şarkıları ile youtube ve soundcloud platformlarından dinleyebilirsiniz. Böylece masal anlatımı konusunda Liberman’ın rehberliğinden ilham alabilir, hem okuyup hem dinlerken kendinizi şarkılara eşlik ederken bulabilirsiniz. Bunun için kitabın üzerinde yer alan karekodu telefon ya da tabletinize okutmanız yeterli.

Kitabın sonunda yer alan etkinlik sayfası ile bu masalın işaret ettiği ileri dönüşüm fikrini kendinize pekiştirebilirsiniz ve hayatınıza katabilirsiniz. Zeynep Özatalay’ın masalsı güzellikleri ile süslenmiş resimleri kitabın her okunuşunda sıcacık hayaller vaat ederek okuyucularına farklı bir hava katıyor.