Fahrenheit 451 
 Ray Bradbury 
 İthaki Yayınları 
 242 

Guy Montag işini seven bir itfaiyeciydi. On yıldırkitapyakıyordu. Gecenin bir yarısında yola çıkışlarını, alevlerin kitapları yutuşunu hiç sorgulamamıştı… Hiç sorgulamamıştı, insanların korkusuzca yaşadıkları bir geçmişi anlatan o 17 yaşındaki genç kızla karşılaşana dek… Montag’ın hayatındaki bütün yanlışlar doğrularla yer değiştirir o andan sonra… İşini, eşini, yaşayışını yeni bir gözle değerlendirir. Önünü alamadığı duyguları onu, asla tahmin edemeyeceği şeyler yapmaya iter. Sansüre, totaliter yönetimlere, kültür endüstrisine ve uzunca bir süredir sürdürdüğümüz yaşam tarzına yönelik en keskin eleştirilerden biri. Okuyun ve kendinizi yeni baştan kurun.

fahrenheit 451 ekitap indir

Fahrenheit 451 kitabı hakkında bilgiler:
Ray Bradbury’nin Fahrenheit 451 isminde kitabı 247 sayfadan oluşuyor ve sitemiz vasıtasıyla e-kitap olarak PDF ve EPUB formatında sizlere sunuluyor.

Guy Montag işini seven bir itfaiyeciydi. On senedir kitap yakıyordu. Gecenin bir yarısında yola çıkışlarını, alevlerin kitapları yutuşunu hiç sorgulamamıştı… Hiç sorgulamamıştı, insanoğluın korkusuzca yaşadıkları bir geçmişi anlatan o 17 yaşlarında olan genç kızla karşılaşana dek… Montag’ın yaşamındaki bütün hatalar doğrularla yer değiştirir o andan sonrasında… İşini, eşini, yaşayışını yeni bir gözle değerlendirir. Önünü alamadığı duyguları onu, kesinlikle düşünemeyeceği şeyler yapmaya iter. Sansüre, totaliter idarelere, kültür endüstrisine ve up uzun bir müddettir sürdürdüğümüz hayat tarzına yönelik en keskin tenkitlerden biri. Okuyun ve kendinizi yeni baştan kurun.

Belirsiz bir gelecekte, özel yanmaz giysileriye ‘itfaiyeciler’ i bir takım hanelere tertip ettikleri baskınlarda içinde su yerine gazyağı bulunan hortumlarla hanelerde ele geçirdikleri kitapları yakarlar. ‘İtfaiyeciler’in tek görevi budur. İşini seven bir itfaiyeci’ olan Guy Montag, bir gün bir genç kızla karşılaşınca kafasında o güne kadar hiç sorgulamadığı sualler uyanmaya adım atar. Kitaplar iyi mi şeyledir, insanoğluın birlikte yanmayı dahi göze aldığı bu kitaplarda neler vardır? Montag artık işini, eşini ve tüm yaşamını başka bir gözle değerlendirmeye başlar. Kitapları düşünür ve her kitabın gerisinde bir insanoğlunun varlığını duyumsar, zira her kitabı bir insan düşünüp yaratmıştır. Montag bundan sonrasında, yakmak için girmiş olduğu hanelerden kitap çalmaya adım atar ve gelişen vakalar neticesinde yasaya aykırı, aranan bir kabahatlu vaziyetine düşer.

Bazı şeylerin yitmesini, kararmasını ve değişmesini görmek özel bir zevk veriyordu. Avuçlarında, dev piton yılanını çağrıştıran bakır çinko alaşımı hortumla dünyaya zehirli gazyağı püskürtürken, kanının beyninde zonkladığını hissediyordu… Elleri, tarihin paçavralarını ve kömürleşmiş kalıntılarını yok etmek için ateş ve alevin tüm senfonilerini olağanüstü bir şekilde yöneten bir orkestra şefinin elleriydi. Duygusuz kafasında 451 numaralı sembolik başlığı, gözlerinde bundan sonra neler olacak düşüncesiyle turuncu alevler vardı. Elindeki tutuşturucuya vurdu. Ev oburca onu yutan alevlerin içerisinde kaybolup giderken adeta semanü kızıl, sarı ve kapkara renklerle yakıyordu. Hızla bir ateşböceği sürüsünün arasından geçti. Güvercin kanatları benzer biçimde uçuşan kitap yaprakları verandada ve çimlerin üzerinde savrulurken, her şeyden önce, eski bir nüktedeki şeklinde, şekerlemeleri sopaya dizip şömine ateşine tutmayı arzuladı. Kitaplar kıvılcım saçan burgaçlarla yükselip rüzgârda uçarken yanarak karardılar.

TELİF HAKKI: Herhangi bir telif hakkı durumunda sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmeyecektir. Telif Hakkı bulunulması durumunda bizimle iletişime geçildiği taktirde içerik 24 saat içerisinde kalıcı olarak sitemizden silinir.

Değerli takipçimiz sizde sitemize üye olarak. İçerik paylaşabilir. Dökümanlarınızı Yayınlayabilirsiniz. Sınavınızda kitapindir.online ailesi olarak başarılar dileriz.

[vurgu color=”#e5624e”]EMEĞİMİZE SAYGI İÇİN SOSYAL MEDYA HESAPLARINIZDAN PAYLAŞINIZ.[/vurgu]

[vurgu color=”#55b4fc”]YORUM YAPMAYI UNUTMAYINIZ. HER GÖRÜŞÜNÜZ  ÇOK DEĞERLİDİR.[/vurgu]